Q Bebek

Q Bebek Dikkat Geliştirme Setim

  • 2003051
  • VAR

50,40
%16
60,00
+ -
2 - 4 yaş

Görsel Algı kavramı görsel uyaranları tanıma, ayırt etme, gruplama ve daha önceki
deneyimlerle ilişkili olarak  yorumlama yeteneği anlamına gelmektedir.
Görsel Algı bebek ve çocukların çevrelerini gözlemleyebilmeleri ve orada olup biteni anlayabilmeleri için çok önemlidir. Görsel veriler beyine ulaştıktan sonra yorumlanır ve hatırlanması için kodlanır. Bu işlem bazı çocuklarda mükemmel şekilde gerçekleşirken bazı çocuklarda bazı yetersizliklerle karşılaşmaktadır. Bir görsel uyaranın yorumu göz ile değil beyinde olmaktadır. Örneğin dört çizgiden oluşmuş şekli gördüğünde duyu izlenimini gözlerle almakta ancak bir kare olduğunu tanıma ise bir algılama olayı olmaktadır. 
Dikkat, fizyolojik ve psikolojik enerjinin bir nokta üzerinde toplanmasıdır. Bir olaya, bir insana veya bir nesneye ilgi duyduğumuz oranda, ona dikkat ederiz. İlgimizin derecesine bağlı olarak, dikkatimizin şiddeti ve süresi artar. Çocuğun dikkatini uyanık tutmanın yolu, öncelikle onun ilgisini uyarmaktır. Odaklanmakta zorlanan çocukların dikkatlerini geliştirmek, dikkat sürelerini arttırmak için onlarla bir takım çalışmalar yapmak gerekir. 
Bebek ve çocuklarda Görsel Algı ve Dikkat Geliştirme çalışmalarında benzerlik ya da farklılıklar, eşleştirme ve gruplandırmalar, hikaye ve resim tamamlama, eksiklikleri bulma, gölge oyunları,  ilişkilendirme, gibi başlıklarda oynanacak oyunlara okul öncesi dönemde yer verilmelidir. 
Bebek ve çocukluk çağından sonra bireylerin belli bir alanda başarılı ve verimli olması, büyük ölçüde dikkatini toplama gücüne ve algılama yeteneğine bağlıdır. Dikkat bir bakıma, bireyin başarısını ve verimini belirleyen temel zihinsel faktörlerden biridir. Bu nedenle küçük yaştan itibaren, evde ve okulda bebek ve çocukların Görsel Algı ve Dikkatini Geliştirmeye yönelik çalışmalara önem verilerek düzenli olarak uygulanmalıdır. 

İşte bu nedenlerle bizler de bebek ve çocuklarımıza yönelik olarak, Görsel Algı ve Dikkat Gelişimlerini olumlu yönde destekleyecek çalışmaları evde ailelerin bir arada yapabilecekleri  ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirebilecekleri Q BEBEK GÖRSEL ALGI & DİKKAT GELİŞTİRME SETİ’ni uzman bir ekip tarafından hazırladık.
 
  • Kart ebadı: 23x24 cm
  • Kart cinsi: Mukavva
  • Kart sayısı: 6 Ana kart-36 obje kartı
  • Kutu: Mukavva
TAKSİT Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50,40 50,40
2 25,20 50,40
3 16,80 50,40
4 12,60 50,40
TAKSİT Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50,40 50,40
2 25,20 50,40
3 16,80 50,40
4 12,60 50,40

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 ARDA ÇOCUK YAYIN DAĞITIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.