Mavi Yunus

Mavi Yunus Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim Animasyon CDli

  • MAVİ15
  • TÜKENDİ

27,62
%15
32,50
+ -
Okul öncesi dönemdeki çocuğun yakın çevresindeki varlıklar boyut, şekil, renk, koku, doku, sıcaklık gibi fiziksel: kayma, yuvarlanma, batma, zıplama gibi tepkisel bilgileri içermektedir. Çocuklar ilk bilgilerini bu nesneleri koklayarak, tadarak, atarak, birbirine vurarak oluştururlar. Karşılaştıkları değişiklikleri gözlemlerler. Nesneler arasında ilişki kurarlar, aksi durumda merak eder sorgulayıcı olurlar, öğrenme isteği duyarlar. Çocukların bitmek bilmeyen sorularının nedeni ise hep bu merak duygusudur. Fen eğitimi de bu merak duygusunu gidermeyi amaçlar.

Bu durum, çocukların gözlem ve deneyler yapıp sorular sorabilecekleri ortamlar gerektirir. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla hazırlanan Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim isimli okul öncesi için fen deney kitabı: laboratuvara ihtiyaç duyulmadan, basit araç ve gereçlerle okulda, evde ya da yaşanılan çevrede kolayca gerçekleştirilebilecek deney ve gözlem etkinliklerini kapsamaktadır. Çocukların gelişim seviyelerine uygun, onlara yaparak yaşayarak başarı duygusunu hissettiren, fen ve matematikle ilgili olumlu yaşantılar sunan deney ve gözlem etkinliklerini içermektedir. Bu deneyler, çocukların deneye aktif katılımını sağlayacak, daha önceden denenerek uygulanmış çalışmalardır.
Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim’de, okul öncesi çocukların gelişim düzeyleri dikkate alınmış, basitten karmaşığagiden bir sıra izlenmiş, 51 deneye yer verilmiştir. Deneylerin hangi amaç için yapıldığı belirtilerek yapılış aşamaları detaylı bir şekilde belirtilmiş ve görsellerle desteklenmiştir. Deneyler konu alanlarına göre gruplandırılmış, sayfa kenarlarında her grup için farklı renk kullanılarak belirginleştirilmiştir.
Öğretmen, Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim kitabımızdaki deneyleri, sınıfta çocuklarla birlikte yapabileceği gibi, çocuklar evde aileleri ile yapıp deney sonuçlarını okulda arkadaşlarıyla da tartışabilirler. Kitabımız, bu anlamda ailelere fen öğretimi konusunda rehber olacağı gibi aile katılımını gerçekleştirme olanağı da yaratır.
 
Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim kitabında yer alan tüm deneyleri destekleyen bir animasyon CD’si hazırlanmıştır. Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim Animasyon CD’si tüm deneylerin yapılışlarını gösteren canlandırmaların seslendirilerek yer aldığı animasyonları içermektedir.
 
Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim kitabındaki tüm deneylerin günlük hayatla ilişkilendirildiği, 100’e yakın fen matematik etkinliğinin yer aldığı bir de öğrenci çalışma kitabı hazırlanmıştır. Bu Fen - Matematik Çalışma Yaprakları kitabı, ailelere fen öğretimi konusunda rehber, öğrenilenlerin pekiştirilmesine destek olabileceği gibi ailelerin ve eğitimcilerin çocuklarla etkili - verimli zaman geçirmelerine de yardımcı olacaktır.
 
Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim + Animasyon CD’si; okul öncesi öğretmenlerine, üniversitelerin çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuyan öğretmen adaylarına, kız meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümü öğrencilerine, özel eğitim öğrencilerine, çocuğu ile etkili zaman geçirmek isteyen anne ve babalara iyi bir kaynak olacaktır.
 
Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim + Animasyon CD’si; eğitim fakültelerinin okul öncesi öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin “Okul Öncesi Dönemde Fen Eğitimi” derslerine, kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü öğrencilerinin “Fen ve Matematik” modülüne kaynak olabilecek bir başvuru kitabıdır.

Deneyelim, Eğlenerek Öğrenelim kitabı 64 sayfa, 19.5x27.5 cm 
TAKSİT Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 27,62 27,62
TAKSİT Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 27,62 27,62

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 ARDA ÇOCUK YAYIN DAĞITIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.