Ya-Pa (Yapa Yayınları)

Görsel Dikkat

  • 10801033
  • VAR

12,80
%20
16,01
+ -

Değerli anne, baba ve eğitimciler; hepimizin bildiği gibi bakmakla görmek arasında bir fark vardır. Çoğu zaman etrafımıza baktığımızda birçok şeyi gözden kaçırdığımızı sonradan fark ederiz. Görsel algı ve görsel dikkatin gelişimi, göz-el koordinasyonunu yeterli düzeyde kurabilmemize, dikkatimizi belirli bir noktaya odaklayabilmemize, parça bütün ilişkisini doğru bir şekilde kurarak görsel anlamda öğrenmeden de faydalanmamıza ve dolayısıyla da genel anlamda öğrenmeye olumlu katkılar oluşmasını sağlar.

Kitabı uygularken yapılacak işlem baştaki iki şık arasındaki ilişkinin nasıl olduğunu bulup , diğer şeklin yanına gelecek olan seçeneği şıklardan işaretlemektir. Bu kitapta çocuklarımızın görsel dikkatini geliştirirken aynı zamanda olaylar arasında ilişki kurabilmesine, muhakeme yeteneğinin ve yaratıcılığının gelişmesine yardımcı olmaya çalışacağız.

Çocukla birlikte her sayfadaki çalışmayı bitirdikten sonra ekte verilen cevap anahtarı paralelinde değerlendirme yapmak gerekmektedir. Her sayfanın üst kısmında verilen ödül resmin çıkartmasını kitabınızın arka sayfasından bulup çocuğunuzun resmin üstüne yapıştırmasına olanak tanıyınız. Bu onun icin ödül niteliğinde  olacağından   çalışmalarında   motivasyonunu   artıracaktır.

Çocuğunuzla çalışırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar şunlardır:

-  Öncelikle çocuğunuzla çalışırken onun yorgun olmadığı bir zaman seçiniz.

-  Çocuğunuzun dikkatinin dağıldığını hissettiginiz noktadan sonra sayfayı bitirmesini sağlayınız ancak başka sayfaya devam etmesi konusunda zorlamayınız.

-  Her sayfa için çocuğunuza belli bir süre tanıyınız (örneğin 3 dakika gibi..)

-  Her çocuğun gelişimi farklı olduğundan çözemeyeceği sorularla karşılaştığında çocuğunuzu destekleyiniz.

-  Desteklenmesi gereken yerlerde çocuğunuzu motive edip yardımda bulununuz.

-  Yardımda bulunurken cümlelerinizin açıklyıcı net ve anlaşılır şekilde olmasına dikkat ediniz.

Unutulmamalıdır ki bu kitap bir test kitabı olmadığından bir başarı skoru da beklenmemelidir. Amaç çocuklarımızın dikkatini geliştirmek ve pekiştirmektir.

Hazırlayan : Pedagog Ebru ERDOĞAN

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılına kadar özel bir eğitim kurumunda okul psikoloğu olarak çalışmıştır. 1998 den itibaren özel bir merkezde dikkat, konsantrasyon sorunları, öğrenme güçlüğü ve özel eğitim konularında çalışmalar yapmıştır. Eş zamanlı olarak her yıl Amerika'daki Johns Hopkins Hospital-Baltimore, Metropolitan Hospital-New York'ta çeşitli uzmanlarla dil becerileri ve dikkat geliştirme konusunda eğitim çalışmalarına katılmıştır. Uzman özel bir merkezde çalışmalarına devam etmektedir.

Grafik Tasarım : Çiğdem SEZGİN

Kapak Tasarım : R. Aybüke ALTINÖZ

Kitap Özellikleri :

  • Karton kapak
  • 1. hamur kağıt
  • 48 sayfa +2 çıkartma sayfası
  • A4 boyut (21 x 29,7 cm)

 

TAKSİT Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 12,80 12,80
TAKSİT Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 12,80 12,80

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 ARDA ÇOCUK YAYIN DAĞITIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.